یک معمار چه چیزهایی باید بداند

معمار باید بداند

هزاران موضوع وجود دارد که یک معمار باید بداند و یادبگیرد تا در کار خود از آنها استفاده کند . اما در این مطلب قصد داریم خیلی کلی به این مقاله بپردازیم. (این مقاله آپدیت خواهد شد.)

اولین نکته ای که راجع به رشته معماری باید بداند این است که کارشما صرفا طراحی یک ساختمان نیست , شما اول از همه باید یک مدیر همه فن حریف باشید. در غیر این صورت با مشکلات متعددی مواجه خواهید شد.

۱.ساختمان ها و سبکهای معماری را بشناسید.

هر معماری باید بداند چه سبکهایی از معماری وجود دارد و در گذشته چه مدلهایی از معماری مورد استفاده قرار میگرفت.یک معمار باید قدیمی ترین سازه های جهان و دلیل باقی ماندن آنها را بعد از هزاران سال بداند. در مقاله ای دیگر به نام قدیمی ترین سازه های دنیا به این موضوع پرداخته ایم.

۲.انواع مصالح ساختمانی را بشناسید

برای ساخت هر ساختمان در هر موقعیت جغرافیایی از نوع خاصی از مصالح استفاده میشود . و همیشه مصالح جدید جایگذین مصالح گذشته میشود بنابراین دانستن و شناخت در این مورد میتواند کمک زیادی در طراحی و ساخت کند

۴.توجه به هندسه و ریاضیات

قبل از اینکه شروع به طراحی کنید شما باید اطلاعات کافی راجع به اشکال هندسی و استفاده از ریاضیات در معماری داشته باشید . همه ی اجسامی که ما میبینیم داری بعد هندسی و دارای شکل و منحنی هستند و برای ساخت هر یک باید شناخت دقیق از زراحی با هندسه داشت. جالبترین حالت هندسی مورد استفاده در طراحی, نسبت طلایی است.

۳.روانشناسی رنگ را بدانید

در طراحی یکی از موضوعات مهم ایجاد هارمونی رنگ با استفاده از شناخت رنگها و داشتن اطلاعات کافی از روانشناسی رنگ بسیار مهم است. زیرا رنگ ها تاثیر زیادی در حالات روحی و روانی در جامعه و افراد ایجاد میکنند. گاهی تنها با ایجاد هارمونی رنگ خاص و سبکی ساده میتوان تاثیری گذاشت که ساعتها کار و طراحی های پیچیده این تاثیر را بر مخاطب هرگز نخواهند گذاشت.

۴.معماران مشهور و سبک کاری آنها

اگر قصد دراید تا یک معمار حرفه ای و صاحب سبک باشید . ابتدا باید حرفه ای های ضمینه شغلی خود را بشناسید نه به این معنی که عینا راه آنهارا ادامه دهید اما داشتن اطلاعات بیشتر راجب این افراد به شما کمک خواهد کرد تا مسیر خود را بهتر بشناسید.

۵.نور و محیط

هر آنچه در مورد نورپردازی و محیزط لازم است را خوب یاد بگیرید. چرا که وضعیت نور محیز در چگونه دیده شدن طرح و ساختمان شما بسیار مهم است.

۶.تمامی نرم افزارهای معماری

تعداد زیادی نرم افزار معماری وجود دارد که بنا بر نیاز شما ممکن است مورد استفادتان قرار بگیرد. سعی کنید حداقل در دو نرم افزار به صورت حرفه ای کار کنید و مابقی نرم افزارها را به صورت ساده و مفهومی یاد بگیرید. و اطلاعات خود را به روز نگهدارید.

۶.مدیریت را بیاموزید

یکی از نکاتی که در کار معماری به آن بر خواهید خورد مدیرت زمان , افراد و اهداف است. شما باید روابط عمومی بالا و قابلیت برنامه ریزی زمانی داشته باشید تا بتوانید مجموعه خود را صحیح مدیریت کنید. در مقاله ای مفصل این موضوع را توضیح خواهیم داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دفتر معماری پلان پرزنت بر آن است که تجربیات 15 ساله مفید خود را جهت ارتقاع سطح کیفی معماری و ساختمان سازی مبتنی بر دانش و تجربه در اختیار همگان قرار دهد. از این رو وبسایت معماری پلان پرزنت در بخش های طراحی نما , بازسازی و مدیریت پیمان و پیمانکاری در حال ارائه خدمات است.

Scroll to Top
اسکرول به بالا