معمار , مهندس یا هنرمند?

معمار , مهندس یا هنرمند

یک سوال همیشگی همه معماران مهندس خوانده نشدن رشته تحصیلی آنان بوده . در این بین که با مهندسان عمران همکاری خیلی نزدیکی دارند. در این رابطه سعی داریم تا در این مقاله چرایی این موضوع را شرح دهیم.

مسیر معماران و مهندسان همیشه در حال تقاطع است زیرا در صورت نیاز یکدیگر را تکمیل و به یکدیگر کمک می کنند. نتیجه مستمر بودن این همکاری ، ساختاری شگفت انگیز یا بنایی است که برای آن مقصود ساخته شده است. با این حال ، آنها حرفه های جداگانه ای با مهارت ها و مسئولیت های منحصر به فرد دارند. مهارت ها ، وظایف و رویکردهای آنها بسیار متفاوت است.

در اینجا اختلافاتی بین هر دو وجود دارد:

یک دانشجوی معماری بیشتر کلاسهای مرتبط با هنر را مانند تاریخ معماری ، مدل سازی ساختمان ، اقلیم شناسی ، تقدیر از هنر ، تکنیک های ارائه ، جامعه شناسی در معماری ، برنامه ریزی شهری ، طراحی داخلی و بهره وری انرژی در طراحی مطالعه می کند. در حالی که برنامه درسی دانشجوی مهندسی شامل علوم ، فن آوری و ریاضیات بیشتری در موضوعاتی مانند مکانیک پایه ، مکانیک سیالات ، مقاومت مواد ، طراحی محدودیت حالت ، سازه های فلزی ، ساخت و ساز ساختمان ، طراحی بزرگراه ، راه آهن ، طراحی فرودگاه و سازه های هیدرولیکی در بین بسیاری از افراد می باشد.

شاخه های بسیاری وجود دارد که یک معمار می تواند از آن جمله می تواند به عنوان طراحی شهری ، معماری منظر ، طراحی گرافیک ، طراحی داخلی و غیره تخصص یابد. از طرف دیگر تخصص های فنی در مهندسی از جمله ساختاری ، صنعتی ، برقی ، مکانیکی و سایر موارد مختلف است

مهندسین و معماران به طور متفاوتی برنامه ریزی می شوند. معمار همیشه در طول طراحی ، کارایی مکانی و همچنین راحتی کاربر از هنر و خلاقیت استفاده می کند . از طرف دیگر ، یک مهندس عمران و تأسیسات , سیستم های مدیریت ساختمان را با در نظر گرفتن چندین ویژگی مراحل ساخت ، در سایت اجرا می کند.

یک معمار نه تنها می تواند ساختمانها را طراحی کند ، بلکه برخی از معماران تمایل دارند همه چیز را در داخل ساختمان را نیز خود طراحی کنند . از مبلمان و لوسترها گرفته تا جواهرات و کارد و چنگال. برخی دیگر با طراحی خودروهایی مانند معمار مشهور زاها حدید کار طراحی در معماری را فراتر برده اند. از طرف دیگر ، یک مهندس راه ، پل ، ماشین ، ماشین ، وسایل نقلیه ، هواپیما و بعضا ساختمان را طراحی و ساخته است.

به طور کلی میتوان گفت یک مهندس به صورت مکانیکال کار خود را انجام میدهد اما یک معمار بر اساس دید هنری و فضایی خود شروع به طراحی میکند. هرچند که هیچ یک بدون دیگری کاری را پیش نخواهند برد.

1 در مورد “معمار , مهندس یا هنرمند?”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دفتر معماری پلان پرزنت بر آن است که تجربیات 15 ساله مفید خود را جهت ارتقاع سطح کیفی معماری و ساختمان سازی مبتنی بر دانش و تجربه در اختیار همگان قرار دهد. از این رو وبسایت معماری پلان پرزنت در بخش های طراحی نما , بازسازی و مدیریت پیمان و پیمانکاری در حال ارائه خدمات است.

اسکرول به بالا